Bloczki szalunkowe

Nie ulega wątpliwości, że w pracach budowlanych powinno się stosować wyłącznie wyselekcjonowane materiały, kompozyty a także komponenty bardzo wysokiej jakości na przykład tj. bloczki szalunkowe. Jest to przyszłościowy, a równocześnie funkcjonalny materiał wykorzystywany w szeroko zakrojonych pracach budowlanych związanych np ze wznoszeniem ścian fundamentowych, piwnicznych czy też oporowych.
Gdzie znajdują zastosowanie pustaki szalunkowe?
Na początku trzeba wyjaśnić, że pustak szalunkowy wykonywany jest z zagęszczonego betonu, dzięki czemu odróżnia się świetnymi właściwościami użytkowymi a także technicznymi.

Jest to między innymi materiał budowlany odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników, na przykład takich jak niekorzystne warunki pogodowe, tj. wysokie a także bardzo niskie temperatury. Co więcej taki pustak charakteryzuje się też wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ posiada mocną strukturę. Warto być świadomym o tym, że bloczki szalunkowe wykorzystywane są przy wznoszeniu ścian fundamentowych, które nie wymagają tynkowania. A dodatkowo, jest to także materiał, który nie wymaga murowania, jednakże najczęściej stosowana jest zaprawa murarska. Takie bloczki szalunkowe wykorzystywane są też przy zbrojeniu ścian. Jak się więc okazuje, jest to materiał budowlany, który posiada dobre właściwości techniczne, dzięki czemu wykorzystywany jest w różnorakich pracach związanych ze wznoszeniem budynków, a zatem zarówno przy fundamentach, jak też przy zbrojeniu ścian.

Sprawdź tutaj: pustak szalunkowy