Co zrobić z niepotrzebnymi dokumentami

W każdym biurze stosuje się mnóstwa papierowych dokumentów, które zawierają nieraz ważne, czułe dane. Gdy przychodzi moment, w którym należy zrujnować tego rodzaju wydruk, nie można go po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. Mogą bowiem zostać później wyciągnięte przez osobę niepowołaną, która w ten sposób wejdzie w posiadanie treści, które miały zostać ukryte.

Jest jednak jeden stuprocentowo pewny sposób na to, żeby żaden anulowany czy przestarzały dokument nie zdradził przenigdy spersonalizowanej informacji. Sposób ten to niszczarka biurowa. To komfortowe urządzenie rozcina papier na drobne kawałki, uniemożliwiając praktycznie złożenie go z nich ponownie. Dzięki temu efektywnie ukryta jest treść, jaką zawierał określony dokument, a ponieważ w pojemniku niszczarki mieszają się ścinki różnych papierów, nie ma szans, ażeby ktokolwiek zdołał czegokolwiek dowiedzieć się w ten metodę.

Niszczarka do papieru to urządzenia dostępne w kilkunastu różnych modelach. Polecam zauważyć, że istnieją tzw. niszczarki prywatne – przeznaczone są one do okazyjnego wykorzystywania w domu. Niszczarki dla biznesu mają sposobność nie tylko zaprzepaścić dokumenty, ale również karty kredytowe czy płyty CD i DVD – co przyda się do likwidacji zarchiwizowanych danych przechowywanych na tych nośnikach.

Niszczarka Fellowes Automax 300C potrafi zrujnować dokumenty wraz ze zszywkami i spinaczami, papiery złożone wielokrotnie, a także ze znakomitym skutkiem tnie papier błyszczący. Przeznaczona jest dla dużych firm, a pojemność pojemnika na ścinki wynosi aż 60 litrów.

Sprawdź: niszczarka biurowa.