Dotacje UE nie tylko dla nowych firm – Fundusze Unijne Dofinansowania dla firm

Słyszałeś oczywiście o tym, że Unia Europejska chętnie wspiera przedsiębiorczość. Fundusze unijne dofinansowania dla firm dają chętnie i bardzo często są to całkiem duże pieniądze.

Aby uzyskać dofinansowanie, powinno się najpierw wybrać adekwatny regionalny program operacyjny. Jest ich zupełnie niemało. Mogą dotyczyć walki z bezrobociem, rozwoju wsi i małych miejscowość, walki o poprawę stanu środowiska naturalnego, informatyzacji szkół itd. Wybór jest na prawdę szeroki i prawie że prawie każdy, kto stara się o dotacje unijne dla firm, ma szanse pieniądze otrzymać. Profil prowadzonej działalność ma możliwość być na prawdę dowolny, Unia Europejska chętnie wesprze każdego, kto posiada pomysł na biznes.

Nie właściwie każdy jednak wie, że dofinansowanie może otrzymać też firma, która na rynku funkcjonuje już od dłuższego czasu. I wcale nie musi być to tylko pomoc w ratowaniu przedsiębiorstwa. Pieniądze mogą być przeznaczone na rozwój lub realizację nowych koncepcji, które pozwolą firmie jeszcze bardziej zwiększyć przychody.

Proces otrzymywania takiej dotacji jest w tym przypadku taki sam, jak przy staraniu się o pieniądze dla nowej firmy. Należy opracować dobry biznesplan dla projektu, a następnie napisać wniosek i złożyć go do rozpatrzenia. Nie każdy otrzyma pieniądze. Tylko najlepiej napisane wnioski zostaną zaakceptowane. Należy więc do pisania takiego dokumentu przyłożyć się solidnie, lub dosłownie korzystać z pomocy eksperta, który z prawem unijnym pracuje na co dzień. Zainwestować należy, bowiem gra toczy się o doprawdy wysoką stawkę.

Sprawdź: RPO Śląskie Łódzkie Lubelskie Wielkopolskie.