Kiedy zlecić wycenę spółki?

Przygotowując poważne kroki biznesowe, w głównej mierze tj. sprzedaż własnej firmy czy nabycie nowego przedsiębiorstwa, należy zlecić zewnętrznej profesjonalnej firmie wycenę podmiotu gospodarczego, tak aby sposób obiektywny i rzetelny oszacować sytuację finansową własnej firmy, czy przedsiębiorstwa, które zamierzamy kupić. Warto pamiętać, że wycena podmiotów gospodarczych powinna być realizowana przez fachowców, którzy mają doświadczenie, jak także edukację i odpowiednie narzędzia do dyspozycji.
Wycena firm – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy podkreślić, że wycena przedsiębiorstwa czy spółki powinna być realizowana przez profesjonalne firmy z sektora finansowego, które działają na rynku od wielu lat, a zatem mogą poszczycić się wieloma udanymi realizacjami.

Warto pamiętać, że wycena spółki czy przedsiębiorstwa jest konieczna w sytuacji postępowania arbitrażowego, jak też gdy emitowane są nowe akcje albo udziały w spółce. W dodatku warto powierzyć wycenę w przypadku podziału przedsiębiorstwa czy fuzji spółek. Wycena podmiotów gospodarczych zalecana jest też w przypadku, gdy dana firma opracowuje strategie podatkową czy strategię rozwoju na przyszłość. Warto wspomnieć również o tym, że firmy oferujące wycenę firm zajmują się też wyceną wartości prawnych a także niematerialnych. A dodatkowo oferują szeroko pojęte doradztwo finansowe dla klientów biznesowych, takich jak przedsiębiorstwa czy spółki. Jeśli zatem chcemy z uwagą zweryfikować sytuację finansową naszej firmy, warto powierzyć wycenę fachowej firmie.

Dodatkowe informacje: wycena przedsiębiorstwa.