W jaki sposób dobrać dobry komputer?

Komputery stały się bardzo ważną częścią naszego życia, bez z nich coraz nie najłatwiej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy dosłownie robienie opłat. Nic więc dziwnego w tym, że właściwie każdy z nas pragnie posiadać dobry i przyszłościowy sprzęt. Niedawno ogromną popularnością cieszą się niezbyt duże netbooki, czyli laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje jednakże pytanie czy taki nieduży komputer sprawdzi się także w innych sytuacjach? W jaki sposób najlepiej tak, netbooki pomimo skromnej obudowy kryją w sobie multum efektownych technice zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak na przykład laptopy mogą posiadać sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to głównie 320 albo 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnych plików. Kolejną pozytywną cechą jest mobilność. Wszystkie netbooki posiadają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą posiadać wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i różnego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a też perfekcyjnie mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami powinniśmy kierować się podczas zakupu laptopa dla miłośnika gier komputerowych? Na naszym rynku mnóstwo jest tego rodzaju sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do budowy wykwintnych projektów a również do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego również laptopy do gier muszą spełniać wiele bardzo poważnych funkcji. Głównie potrzebna jest mocna karta graficzna, najbardziej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą główną. Niezbędna jest również własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć nawet te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. Ponadto laptopy dla graczy to szybkie procesory, obecnie w wielu sytuacjach stosuje się technologię dwu lub trzyrdzeniową. Równie istotna jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi potrafią przesiedzieć przy jednej grze dosłownie kilkanaście godzin, dlatego również matryca nie może być zbyt mała. Jeżeli wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej jednakże strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie bardzo ważną funkcją jest również duża pamięć operacyjna , a dodatkowo dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis laptopów poznań.