Czy liczenie kalorii ma sens – kalorie

Wielu z nas od czasu do czasu boryka się z dylematem nadwagi albo otyłości, a na skomplikowane diety wymagające wymyślnych posiłków i skrupulatnego pilnowania się przy każdym posiłku nie w każdej chwili posiadamy czas i pieniądze.

Fachowcy od pracy nad sylwetką posiadają w indywidualnej katalogu usług/produktów co niemiara skryptów żywieniowych, które mają na celu zredukowanie tkanki tłuszczowej. Częstokroć jednak zapominamy, iż kluczem do prawidłowej wagi są kalorie, które codziennie spożywamy – a raczej ich administrowanie (kalorie). Są z całkowitą czyli stu procentową pewnością różnorakie popularne diety, które odrzucają argument dotyczący szczegółowego liczenia kaloryczności posiłków, natomiast zdecydowana większość specjalistów krytykuje takie rozwiązania jako niezdrowe, wręcz jeżeli już są efektywne. Wskazują oni z drugiej strony, iż najprostszym sposobem na schudnięcie jest właśnie liczenie kcal. Mechanizm takiego systemu jest niezwykle zwykły, ponieważ jakość i skład gotowanych dań nie posiada większego znaczenia dla powodzenia diety. Wystarczy jedynie obliczenie zapotrzebowania kalorycznego potrzebnego naszemu ciału, a w kalkulacjach należy brać pod uwagę codzienny tryb życia, masę ciała oraz ilość wykonywanych w tygodniu ćwiczeń fizycznych. Po ustaleniu poziomu zapotrzebowania powinno się sprawdzać ile kalorii posiada to co jemy w posiłkach i zapisywanie tych danych w dzienniku. O ile w ciągu dnia pochłoniemy odpowiednią już ilość kalorii, nie powinieneś więcej jeść.

Trzeba oprócz tego pamiętać, ażeby ustalić sobie mały deficyt kaloryczny i konsekwentnie się go trzymać. Ta prosta metoda gwarantuje sukces w dłuższym okresie czasu.