Woda dla życia – pompy do wody

W naszych coraz bardziej rozwiniętych technologicznie czasach zanieczyszczenia środowiska są z każdym dniem większe i w coraz większym stopniu negatywnie wpływają na zdrowie nasze i naszych najbliższych. Czy można się ustrzec przed tym niebezpiecznym zjawiskiem?

W sytuacji zanieczyszczeń wody sprawa jest wyjątkowo skomplikowana. Wiele substancji produkowanych przede wszystkim na potrzeby rolnictwa (chemiczne środki ochrony roślin) i przemysłu farmaceutycznego (między innymi szeroko stosowane substancje hormonalne) nie ulegają zupełnej biodegradacji, a w rezultacie z łatwością mogą dostawać się do naszych organizmów. Bezpośrednio nie są one szkodliwe, natomiast ich długofalowy wpływ na nasze zdrowie jest dobitnie negatywny, co potwierdziły masowe badania dokonane przez rekomendowane ośrodki. Jak można sobie radzić z tym gigantycznym kłopotem?

Jednym z koncepcji jest użycie przyszłościowego myśli na uzdatnianie wody – xylem water solutions polegającego na wykorzystaniu chloru, który skutecznie eliminuje z wody groźne dla naszego organizmu mikroelementy, z którymi nie mogły sobie poradzić poprzednio stosowane technologie.

Następnym, możliwe, że jeszcze bardziej skutecznym, a z pewnością przyjaźniejszym dla środowiska naturalnego wyjściem, jest zastosowanie w procesie oczyszczania wody dezynfekcji za pomocą światła ultrafioletowego. Lampy UV do wody działają na podstawie naturalnego działania światła słonecznego.

Z kolei odpowiednim rozwiązaniem do usuwania wody są pompy do wody mogące pompować także przykładowo ciecze aktywne chemicznie.

Zobacz: pompy do wody.